ورزش یک علم پیچیده ‌میباشد که تلفیقی از تحرک و دانش است. تحرک ، قدرت انجام ‌است و دانش، چگونگی انجام. دانش حاکم بر علم بدنسازی خواهان انجام درست حرکات، خواب کافی، مصرف مکمل های صحیح، دوری از استرس و ثبات یک برنامه منظم ورزشی میباشد. در زمینه مصرف مکمل های صحیح، پیشنهاد ما مصرف یک مکمل ارگانیک و عاری از مواد افزودنی مضر میباشد. پودر پروتئین پگاه انتخاب درست شما خواهد بود.

تامین این محصول، مستلزم از خرید فروشگاه های معتبر میباشد. در میان ازدحام بازار مکمل های ورزشی، فروشگاه هایی که با حفظ کیفیت به تامین محصولات میپردازند، درست ترین انتخاب شما میباشد. فروشگاه اینترنتی جیمارکت به عنوان پخش گسترده محصولات پگاه، یکی از بهترین انتخاب های شما می باشد.

در ادامه معرفی محصولات پروتئین پگاه با ما همراه باشید.

پودر پروتئین پگاه چیست؟

پروتئین پگاه به محصولات پودری پروتئین پگاه اطلاق ‌میگردد که غالبا در زمینه ورزشی از جمله بدنسازی کاربرد دارد. همچنین پودر پروتئین پگاه در دو نوع پروتئین شیر و پروتئین وی وجود دارد. در زیر به معرفی آنها میپردازیم:

پروتئین شیر (  mpi / mpc) چیست

پروتئین شیر یا milk protein یک مکمل ورزشی ‌است که از شیر تازه بدون چربی مشتق میشود. این محصول غالبا در وعده های قبل از خواب و میان وعده کاربرد ‌دارد و موجب غنی بودن بدن از پروتئین در بازه زمانی ۸ ساعته میشود. در واقع پروتئین شیر شامل ۸۰ درصد کازئین و ۲۰ درصد وی میباشد.

کازئین و وی، دو نوع پروتئین ‌هستند که در شیر وجود ‌دارد.  کازئین دیر هضم و وی زودهضم میباشد. از این رو وقتی شما پروتئین شیر پگاه را مصرف میکنید‌ بدن شما تا ساعتها پروتئین را در خود نگه ‌میدارد و کم کم جذب میشود.

شرکت پگاه ، پودر پروتئین شیر را در دو نوع کنسانتره mpc و پودر پروتئین شیر ایزوله mpi تولید ‌کرده است. کنسانتره و ایزوله دو مفهوم هستند و به درصد پروتئین محصول اشاره دارند.

  پودر پروتئین وی wpc صد درصد پگاه خراسان وزن 10کیلویی

پروتئین mpc بسته به نوع تولید ، مقدار پروتئینی کمتر از ۸۵ درصد و پروتئین mpi پروتئینی بیشتر از ۹۰ درصد را دارا میباشند.

پروتئین وی چیست

پروتئین آب پنیر یا وی یک پروتئین زود جذب می باشد که به میزان کمی در شیر و آب پنیر وجود دارد. دانشمندان در کارخانه پگاه ، با استخراخ این پروتئین ها، محصول پروتئین وی ۱۰۰ را تولید مینمایند. این یعنی درون ترکیب آن از کازئین استفاده نشده.

پروتئین وی را میتوان در وعده های قبل و بعد از تمرین مصرف نمود. علت این فرمول این ‌است که پروتئین وی بسیار زودجذب ‌است و سریعا وارد جریان خود میشود. از این رو پروتئین وی موجب عضله سازی میشود.

از طرف دیگر به علت اینکه پروتئین وی پگاه عاری از مواد افزودنی است‌ محصول خالص تر و با کیفیت تری در مقایسه با موارد موجود در بازار دریافت خواهید نمود.

پگاه این محصول را نیز در دو نوع کنسانتره wpc و ایزوله wpi تولید ‌نموده است. پروتئین wpc با پروتئین ۸۰ درصد و wpi با پروتئین ۹۰ درصد تولید ‌شده است.

مزایای مصرف

اندام ها ، اسکلت و عضلات مملو از پروتئین است. پر واضح است، که کمبود مصرف پروتئین، اندام و جوارح را تحت تاثیر گسترده ای قرار میدهد. مصرف پروتئین باعث جلوگیری از پوکی استخوان ، عدم رشد عضلات و بد فرمی پوست میشود.

از جمله مصائبی که غالبا ورزشکاران با آن دست و پنجه نرم میکنند، عدم وجود مکمل با کیفیت با قیمت مناسب میباشد. مهمترین مزیت پروتئین های پگاه قیمت کم و کیفیت بالا میباشد.

همچنین به خاطر استفاده از تکنولوژی مدرن در تولید محصولات فوق الذکر، محصول نهایی شاخص های کلی کیفیت را طی ‌نموده است.

ارزش غذایی پروتئین پگاه

  پودر سفیده تخم مرغ برای بدنسازی | قیمت پودر سفیده تخم مرغ | خرید پودر سفیده تخم مرغ | پودر سفیده تخم مرغ پگاه |

هر دو نوع پروتئین پگاه شامل، پروتئین شیر و پروتئین وی، از ارزش غذایی بالایی برخوردار هستند. در زیر آنالیز دو محصول WPI90 و MPI 90 پگاه درصد ‌آورده ‌شده است:

تفاوت پروتئین پگاه با پروتئین های بازار

در میان بازار شلوغ مکملها، سوالی که از خود میپرسید، این ‌است که آیا پروتئین پگاه میتواند با مکمل های حال بازار رقابت کند؟

با توجه به روش های ساخت مشابه و استفاده از ماشین آلات پیشرفته و کادر مجرب ، پروتئین پگاه کم و کسری از مکمل های خارجی ندارد.

میزان پروتئین بالا و تنوع محصول و همچنین پوشش دادن نیاز بازار، در کنار قیمت مرقون به صرفه، پروتئین های پگاه را در صف محصولات با کیفیت خارجی قرار میدهد. از طرفی با مملو شدن بازار از مکمل های فیک خارجی ، اقبال با مصرف پروتئین های داخلی میباشد.

مصرف پروتئین مناسب چه کسانی است؟

از آنجائیکه بافت بدن سراسر از پروتئین تشکیل ‌شده است، فارق از اینکه ورزش ‌میکنید یا خیر، نیاز به مصرف پروتئین وجود دارد. متاسفانه به علت رژیم غذایی اغلب ایرانیان که مملو از کربوهیدرات ، چربی و نوشیدنیهای پر کالری میباشد، رشد عضلات محدود و بافت چربی وسیع تری وجود دارد.

از طرفی مصرف پروتئین در کشور ما به نحوی نامناسب توصیف ‌شده است. نگاه بدبینانه که اغلبا پروتئین را یک ماده شیمیایی مضر میدانند.

حقیقت ورای توصیفات است. طبق تحقیقات، در کشور امریکا به صورت میانگین ۱۰۰ گرم پروتئین مصرف میکنند که حدود دو برابر حداقل مقدار توصیه ‌شده است. متاسفانه مقدار مصرف پروتئین در ایران به صورت میانگین کمتر از ۲۰ گرم میباشد.

مقدار توصیه شده مصرف روزانه پروتئین در مردان بالغ و غیر ورزشکار ۵۶ گرم و در زنان ۴۶ گرم میباشد. همچنین ‌استفاده پروتئین در ورزشکاران بسته به سطح ورزش میتواند تا ۴ برابر مقادیر یاد ‌شده یعنی بیشتر از ۲۰۰ گرم باشد.

  پودر پروتئین وی آلبومین | قیمت وی | مکمل وی | مکمل پروتئین وی | مکمل پروتئین | پودر پروتئین وی | پروتئین وی ایزوله

با توجه به سردرگمی برخی از مردم در مورد مصرف پروتئین، بهترین انتخاب با توجه به اصالت و سلامت، انواع پروتئین وی ( wpc و wpi) و پروتئین شیر پگاه ( mpc و mpi ) میباشد.

زمان و مقدار مصرف

پروتئین پگاه را بسته به نوع آن باید مصرف نمود. پروتئین وی چون زود جذب است، باید قبل و بعد از تمرین مصرف شود. پروتئین شیر به علت دیر هضم بودن باید پیش از خواب و همچنین به عنون میان وعده صرف شود.

مقدار مصرف از فرد به فرد و سطح تخصص ورزشی  یا اینکه فردی عادی باشید، متفاوت است.

یک فرد عادی باید حداقل ۵۶ گرم پروتئین در روز مصرف کند، در حالیکه یک فرد متخصص ممکن ‌است تا ۲۰۰ گرم پروتئین مصرف کند.

به طور کلی ورشکاران مبتدی به ازای هر کیلو از وزن بدن خود باید، ۱.۲ گرم پروتئین روزانه مصرف نماید. همچنین ورزشکاران متوسط تا حرفه به ازای هر کیلو از وزن بدن از ۲ تا ۳ گرم باید پروتئین مصرف نمایند.

سوال شما را میدانیم! بله مجموع پروتئین مصرفی روزانه شما باید مقادیر بالا باشد، و نیاز نیست از کدام به صورت جداگانه مصرف نمایید.

خرید و قیمت پروتئین پگاه

جهت خرید پروتئین های پگاه از جمله پروتئین شیر و پروتئین وی پگاه، پیشنهاد ما این است، از فروشگاهی قدیمی و متخصص خرید نمایید. در میان مزایای سلامتی محصولات پگاه ‌، اصالت محصول نیز ارجع ترین رکن یک خرید موفق میباشد.

در کنار محصولات پگاه، این فروشگاه محصولات اختصاصی خود را با نام جیم فیول عرضه می نماید. در کنار مزایای بالقوه فروشگاه استوت ، تامین و عرضه محصولات خارجی درجه یک نیز از مزایای خرید از این فروشگاه میباشد.

حرف آخر

همانطور که ذکر شد، پروتئین های ‌ساخت شرکت پگاه قابل رقابت با محصولات خارجی میباشد، در عین حال با قیمت بسیار مناسبتری عرضه میشود.