پروتئین شیر پگاه یکی از بهترین پروتئین های پگاه برای بدنسازی و افزایش حجم عضلات است. اما نحوه مصرف درست پروتئین شیر پگاه + اطلاعات، عوارض و… به شما کمک خواهد کرد که بهتر نتیجه بگیرید.

پس با ما همراه باشید تا درباره نحوه مصرف پروتئین شیر پگاه، ویژگی های پروتئین mpc و پودر mpi بیشتر بدانیم.

پروتئین شیر پگاه:

قبل از اینکه با طریقه مصرف پروتئین شیر پگاه آشنا شویم لازم است دو نوع آن را بشناسیم.

پروتئین شیر به دو روش ایزوله و کنسانتره فراوری میشود و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد:

پروتئین ایزوله شیر پگاه (پروتئین MPI):

پروتئین شیر ایزوله پگاه (MPI) یک نوع پروتئین شیر است که از پودر شیر بدون چربی به دست می‌آید. فرآیند هایی مانند میکروفیلتراسیون، اولترافیلتراسیون و دیافیلتراسیون برای تصفیه شیر به کار می‌روند تا مواد معدنی و لاکتوز موجود در شیر را حذف کنند و در نتیجه، پودری که حاوی ۸۵% پروتئین است به وجود آید.

پروتئین شیر پگاه ایزوله شامل دو نوع اصلی پروتئین موجود در شیر، یعنی کازئین و وی (Whey) است. این مواد به طور معمول در مکمل‌ های پروتئینی به صورت جداگانه یا ترکیبی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما پروتئین شیر ایزوله پگاه ترکیبی از این دو پروتئین است و نسبت مشخصی از کازئین به وی (۸۰% کازئین و ۲۰% وی) را داراست.

با توجه به اینکه این پروتئین دارای نسبت بیشتری از کازئین به وی است، هضم آن کندتر از وی است. این موضوع ممکن است برای برخی افراد مزیت یا معایبی داشته باشد. به عنوان مثال، مصرف تنها پروتئین وی باعث افزایش سریع سطح اسیدهای آمینه در خون می‌شود، اما پروتئین شیر ایزوله پگاه این اثر را به میزان کمتری دارد.

  مکمل پروتئین وی پگاه

نحوه مصرف پروتئین شیر پگاه ایزوله:

برای اطلاع از نحوه مصرف پروتئین شیر ایزوله پگاه به موارد زیر دقت کنید:

– برای افراد عادی و ورزشکاران، مصرف دو تا سه وعده در روز توصیه می‌شود.
– برای بدنسازان، حداکثر ۲ گرم برای هر کیلوگرم وزن بدن در روز توصیه می‌شود، اما بهتر است با متخصص تغذیه ورزشی مشورت کنید.
– مقدار مصرف پروتئین شیر پگاه به نیاز پروتئینی بدن، میزان پروتئین در غذا و مکمل‌های دیگر بستگی دارد و مصرف روزانه به هدف ورزشی شما بستگی دارد.
– بهتر است از این پروتئین برای مصارف فوری قبل یا بعد از تمرین‌ها استفاده نشود و بهترین زمان مصرف پروتئین شیر پگاه، قبل از خواب و صبح‌ها است. چرا که این پروتئین هضم و جذب آهسته ای دارد و خوردن آن قبل خواب به عضلات کمک میکند تا در طول شب ریکاوری بهتری داشته باشند.

اگر به دنبال افزایش وزن و عضله سازی هستید میتوانید پروتئین شیر ایزوله پگاه را با شیک هایی که حاوی کالری بالایی هستند مصرف کنید.

بهترین زمان مصرف پروتئین شیر پگاه ایزوله به جز قبل خواب، دو الی سه ساعت قبل از تمرین، بعد از تمرین، صبح‌ها به صورت ناشتا و بلافاصله بعد از بیدار شدن، و عصرها و پس از فعالیت‌ها و تمرینات باشگاه است. قبل تمرین از پروتئین زود هضم استفاده کنید و بعد تمرین از پروتئین پودر پروتئین شیر پگاه یا پروتئین های وی مثل پروتئین وی پگاه خراسان استفاده کنید. زیرا این نوع پروتئین به سرعت جذب میشود.

پروتئین کنسانتره شیر (پروتئین MPC):

پودر پروتئین شیر پگاه کنسانتره یا همان پودر MPC پگاه ترکیبی است که شامل ۲۰ درصد پروتئین وی و ۸۰ درصد پروتئین کازئین است. پروتئین وی یک پروتئین با هضم و جذب سریع است که به عنوان ماده اصلی در بسیاری از شیک ها و پودر های عضله ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد. از سوی دیگر، پروتئین کازئین یک پروتئین دیر هضم است و متخصصان تغذیه ورزشی معتقدند که ترکیب پروتئین آب پنیر و کازئین موجود در شیر گاو می‌تواند به ذخیره انرژی بدن (مانند ذخایر گلیکوژن) کمک کرده و همچنین رشد عضلات جدید و ترمیم عضلات آسیب‌دیده را تسریع بخشد. این ترکیب در پروتئین تغلیظ شده شیر MPC موجود است که منبع عالی کلسیم و تمامی آمینو اسیدهای ضروری برای بدن انسان (مانند BCAA) می‌باشد.

  پودر سفیده تخم مرغ برای بدنسازی | قیمت پودر سفیده تخم مرغ | خرید پودر سفیده تخم مرغ | پودر سفیده تخم مرغ پگاه | خواص پودر سفیده تخم مرغ

پروتئین MPC دارای فواید زیادی است:

۱. منبع پروتئین طبیعی: این پروتئین می‌تواند منبع سالم و طبیعیی از پروتئین برای ورزشکاران و افرادی که به دنبال تأمین نیازهای پروتئینی بدن خود هستند، باشد.

۲. پروتئین میان‌جذب: با ترکیب پروتئین وی و کازئین، این پروتئین به عنوان یک پروتئین میان‌ جذب شناخته می‌شود (با زمان هضم طولانی تر از وی و کوتاه‌تر از کازئین) و تمامی آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن را فراهم می‌کند.

۳. پشتیبانی از سیستم ایمنی: این پروتئین شامل پپتیدهایی است که به سیستم ایمنی کمک کرده و هضم را بهبود می‌بخشد.

۴. پروتئین کامل برای عضله‌سازی:پروتئین شیر پگاه حاوی تمامی آمینو اسیدهای لازم برای بدن، محسوب می‌شود و به رشد عضلات جدید و ترمیم عضلات آسیب‌دیده کمک می‌کند.

در کل، پروتئین MPC می‌تواند یک انتخاب عالی برای افرادی باشد که به دنبال منابع پروتئین با کیفیت و کامل برای تقویت عضلات و بهبود وضعیت تغذیه خود هستند.

نحوه مصرف پروتئین شیر پگاه کنسانتره:

هر پیمانه از پروتئین شیر MPI حاوی ۲۵ گرم پروتئین خالص است. برایی مصرف پروتئین شیر پگاه کنسانتره یک یا دو اسکوپ(بسته به نیاز پروتئینی و رژیم غذایی خود) از این پودر را با ۲۵۰ میلی لیتر آب یا شیر مخلوط کنید.

اگر به دنبال افزایش وزن همراه با عضله سازی هستید توصیه میکنیم پودر MPI را با شیک هایی که کالری بالایی دارند میل کنید چرا که میزان کربوهیدرات MPI پایین تر از MPC است.

حال که با نحوه مصرف پروتئین شیر پگاه کنسانتره نیز آشنا شدید بهتر است بهترین زمان مصرف آن را نیز دانید:

  پودر پروتئین شیر پگاه | قیمت مکمل | مکمل بدنسازی | خرید مکمل | مکمل گینر

بهترین زمان‌ های مصرف پودر پروتئین پگاه:

۱. قبل از خواب: قطعا بهترین زمان مصرف این پروتئین قبل از خواب است؛ زیرا هنگام خواب، هضم و جذب پروتئین‌ ها به صورت مداوم ادامه می‌یابد و آمینو اسیدها در جریان خون حاضر می‌مانند که برای عضله‌ سازی و ریکاوری بسیار مفید است.

۲. دو تا سه ساعت قبل از تمرین: در این زمان، مصرف پروتئین باعث افزایش سطح آمینو اسیدها در خون می‌شود که در حین تمرین مفید است.

۳. **بعد از تمرین: پس از تمرین نیز مصرف پروتئین به دلیل تأثیر مشابه با وی در سنتز پروتئین و عضله‌سازی موثر است.

پودر پروتئین پگاه به دلیل قیمت مناسب، تطبیق‌پذیری و دسترسی آسان، می‌تواند به عنوان یک مکمل عالی در رژیم غذایی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین عطر و طعم خنثی آن باعث می‌شود که به راحتی به غذاها اضافه شود.

این پودر به دلیل خواصش مانند قابلیت اضافه شدن به اسموتی‌ها، شیرینی‌ها، غلات و سوپ‌ها نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.

استفاده از پروتئین شیر ایزوله پگاه در هر زمانی از روز مناسب است. به دلیل محتوای بالای کازئین، مصرف آن در شب‌ ها نیز می‌تواند مفید باشد. اما این محصول می‌تواند در هر ساعتی از روز مصرف شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *