پودر سفیده تخم مرغ

پروتئین در سفیده تخم مرغ به عنوان مکمل آلبومین نیز شناخته می شود و مکمل آلبومین یکی از بهترین منابع برای بدنسازی است. تخم مرغ حاوی مقادیر زیادی پروتئین و مواد مغذی معدنی است و مهم ترین ماده تشکیل دهنده در سفیده تخم مرغ پروتئین آلبومین می باشد. سفیده تخم مرغ منبع خوبی از ریبو فلاوین و سلنیوم است. سفیده تخم مرغ دارای ۸ اسید آمینه ضروری و مورد نیاز بدن است.

اکثرا ورزشکاران از آن به منظور تقویت و افزایش حجم عضلانی استفاده می کنند. بدن برای ساخت ماهیچه و ساخت آن به اسید های آمینه ضروری نیاز دارد متاسفانه بدن قادر نیست به طور طبیعی  همه ی اسیدهای آمینه مورد نیاز خود را تولید کند و اینها را فقط میتوان از غذاهای خاصی بدست آورد. بنابراین پودر سفیده تخم مرغ یک ترکیب کامل از انواع مواد مغذی است. در واقع، سفیده تخم مرغ می‌تواند حاوی ۴۰ نوع مختلف از پروتئین‌ها از جمله آلبومین و اوتوترسفررین نیز باشد.

پودر سفیده تخم مرغ

پودر سفیده تخم مرغ

راه حل های آسان برای طعم دار کردن مکمل ها

طعم ها و مزه ها باعث می‌شوند احساس ناخوشایندی که به برخی از محصولات و مکمل های ورزشی دارید نادیده گرفته شود و بتوانید از تاثیرات آنها برای سلامتی، داشتن کالری مناسب و دریافت پروتئین کافی بهره مند شوید. متاسفانه مکمل هایی مانند پودر آب پنیر، پودر پروتئین سویا، پودر سفیده تخم مرغ به طور ذاتی و طبیعی دارای طعم ناخوشایندی هستند که مصرف آن را با مشکلات و سختی هایی رو به رو می‌کند. تا جایی که ورزشکاران از خوردن آن صرف نظر می‌کنند یا برای طعم بهتر مکمل ها را درون آب میوه، شیک، اسموتی و انواع نوشیدنی ها مخلوط و میل می‌نمایند.

تغذیه و مکمل هایی که بدنسازان قبل و بعد از تمرینات مصرف می‌کنند یکی از مهم ترین عوامل رشد و ماهیچه سازی برای بدنسازان به حساب می‌آید. بسیاری از ورزشکاران با این که نیاز به دریافت پروتئین کافی و آمینو اسیدهای ضروری بدن از طریق مصرف مکمل ها را دارند ولی با این حال خوردن مکمل برای این افراد کار سختی تلقی می‌شود. به همین دلیل بسیاری از ورزشکاران به طعم دار کردن این مکمل ها روی می‌آورند.

راه حل های آسان برای طعم دار کردن مکمل ها

راه حل های آسان برای طعم دار کردن مکمل ها

چند ویژگی پودر سفیده تخم مرغ که ورزشکاران باید بدانند:

✔ پودر سفیده تخم‌ مرغ باعث ایجاد یک منبع پروتئین ایده‌آل برای کسانی که به لاکتوز حساس هستند می‌شود. پودر سفیده تخم‌مرغ را می‌توان با دیگر منابع پروتئینی مانند پودر آب پنیر و پروتئین شیر مخلوط کرد و یک ترکیب پروتئین چند منبعی را ایجاد نمود.

✔ پودر سفیده تخم مرغ سنتز پروتئین ماهیچه را افزایش می دهد. یکی از مهمترین خواص طبیعی سفیده‌ تخم مرغ خاصیت کف‌کنندگی آن می‌باشد که در پخت و پز نیز از این خاصیت سفیده تخم مرغ استفاده زیادی می‌شود، بنابراین کف ایجاد شده در شیک (Shake) تهیه شده از این محصول نشان دهنده خلوص محصول می‌باشد.

پودر پروتئین پگاه - مشخصات ، قیمت و خرید محصول  پودر پروتئین وی wpc صد درصد پگاه خراسان وزن 10کیلویی

✔ یکی دیگر از خواص طبیعی سفیده‌ تخم مرغ خاصیت چسبندگی آن می‌باشد که در حالت پودری نیز باعث دیر حل شدن آن در آب می‌شود که این موضوع نیز نشان دهنده خلوص محصول می‌باشد.

✔ آلبومین تقریبا ۵۵ درصد و اوتوترسفررین حدود ۱۰ درصد از پروتئین‌های سفیده را تشکیل می‌دهند. اوتوترسفررین یک پروتئین تشکیل دهنده آهن در بدن است که خواص ضد میکروبی نیز دارد.

✔ علاوه بر پروتئین، سفیده تخم مرغ شامل اسید آمینه (آمینو اسید) مختلف نیز می‌باشد، اسید‌هایی مانند لوسین، ایزولیزین و والین که برای سنتز پروتئین عضلانی حیاتی هستند و منجر به رشد عضلات می‌شوند. پودر سفیده تخم مرغ جهت استفاده ورزشکاران و افراد دارای رژیم غذایی قابل استفاده و مفید بوده و همچنین یکی از عوامل اصلی رشد و تقویت عضلات است.

همانطور که می‌دانید تهیه و استفاده از مکمل‌های دست ساز و قابل دسترس در بین ورزشکاران و افراد دارای رژیم غذایی خاص بسیار پرطرفدار و رایج شده است که این موضوع ارتباط مستقیمی با نبود اطمینان کافی به منظور استفاده از مکمل‌های آماده و مقرون به صرفه بودن مکمل‌های دست ساز دارد، لذا تهیه مکمل دست ساز و خانگی بسیار ارزان تر از مکمل‌های آماده است.

کاربرد پودر سفیده تخم مرغ در بدنسازی

پروتئین موجود در پودر سفیده تخم مرغ ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ گرم – پروتئین آلبومین باعث رشد ماهیچه‌ها می‌شود و سنتز پروتئین در عضلات را افزایش می‌دهد. این سنتز پروتئین در عضلات است که به رشد و تقویت ماهیچه‌ها کمک می‌کند. لوسین، اسید آمینه اصلی تحریک کننده سنتز پروتئین در عضلات، پس از وعده غذایی است که در سفیده تخم مرغ به فراوانی یافت می‌شود. در واقع سفیده دارای حدود ۹ درصد لوسین که غلظت آن ۱۰ تا ۲۰ درصد بیشتر از سایر منابع پروتئینی است می‌باشد.

آمینو اسید دیگری که در سفیده تخم مرغ وجود دارد، آرژنین است. آرژنین با تحریک رگ‌های خونی و گشاد کردن آن‌ها جریان خون را به سمت ماهیچه‌ها تقویت می‌کند و در نتیجه اکسیژن، مواد مغذی و هورمون‌های آنابولیک بیشتری به آن‌ها می‌سد. حاصل این فعل و انفعالات انرژی بهتر در طول تمرین و بهبود رشد عضلات بعد از تمرین خواهد بود. هضم پروتئین تخم مرغ با سرعت و میزان متعادلی صورت می‌گیرد که منجر به افزایش چشمگیر اسید‌ آمینه‌های در پلاسمای خون می‌شود. سلول‌های عضلات کاملا نسبت به تغییرات سطح اسید آمینه خون حساس هستند، بنابراین افزایش سطح این مواد باعث ایجاد پاسخ مثبت از سوی ماهیچه‌ها می‌شود.

میزان پودر پروتئینی که باید روزانه مصرف کنید با وزن بدنتان و اهدافی که میخواهید به آنها برسید ارتباط دارد. میزان استفاده مکمل برای بزرگسالان به طور معمول ۳۰ گرم است. اگر هدف از تمرین ساخت توده ی عضلانی است میتوانید دوز مصرفتان را تغییر دهید. مکمل سفیده ی تخم مرغ را میتوان در آب یا شیر حل کرد برای بهبود جذب اسید های آمینه در بدن بهتر است پودر سفیده تخم مرغ را به همراه یک میان وعده همراه کربوهیدرات و قند کم بنوشید. همچنین اگر از غذاهای غنی از پروتئین مانند گوشت یا مرغ یا ماهی استفاده میکنید باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید تا بدانید چقدر به پودر نیاز دارید تا پروتئین روزانه بیش از حد مصرف نشود.

  پودر پروتئین پگاه - مشخصات ، قیمت و خرید محصول  پروتئین وی بانوان اولترا پاور پگاه 1000 گرم طعم شکلاتی

  ویژگی های آلبومین :

  • آلبومین ۷۶ درصد پروتئین خالص و ۴۰ گرم در هر پیمانه دارد.
  • هر ۴ گرم پودر سفیده تخمه مرغ معادل تقریبی یک عدد سفیده تازه تخمه مرغ است.
  • منبع پروتئینی با قدرت هضم و جذب بالا.
  • مناسب برای افراد حساس به پروتئین آب پنیر و پروتئین کازئین و افراد حساس به لاکتوزکه ممنوعیت مصرف شیر گاو را دارند .
  • بالا بردن یکنواخت و پایدار مقدار اسید های امینه در خون.
  • ساخت عضله و افزایش حجم وعملکردعضلات.
  • پودر سفیده تخم مرغ ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ گرم – پروتئین آلبومین جلوگیری ازتحلیل عضلات پس از ورزش.

  • مناسب برای دوره رژیم لاغری ،جهت حفظ توده عضلانی.
  • افزایش قدرت بدن جهت ریکاوری و بازگشت بدن پس از تمرین.
  • اثرات مثبت کاملا قابل ملاحظه روی تناسب اندام و بدنسازی.
  • حاوی گلوتامین وتمامی اسید آمینه ضروری بدن (لوسین ، ایزولوسین ، والین ، لیزین ، آرژنین و…)
  • دارای مقادیر کافی BCAA اسیدهای امینه شاخه دار ) که سنتز پروتئین در عضله وساخت توده عضلانی را تحریک می کند.
  • پودر سفیده تخم مرغ باعث کاهش خستگی های فکری و ذهنی میشود.
  • حاوی مقادیر چربی ناچیز و بدون کلسترول و اسیدهای چرب ترانس.
  ویژگی های آلبومین :

  ویژگی های آلبومین :

  • مزایای اصلی آلبومین (پودر سفیده تخمه مرغ):

   • شامل ۲۴G پروتئین که به ساخت توده عضلانی کمک می کند.
   • فاقد شکر
   • آلبومین بدون چربی است.

   فواید پودر سفیده تخمه مرغ(پودر آلبومین):

   آلبومین یا پودر سفیده تخمه مرغ به توسعه و حفظ توده عضلانی کمک می کند که برای دستیابی به اهداف ورزشی شما، به ویژه افزایش توده بسیار مهم است. دلایلی که ورزشکاران از جمله بدنسازان آلبومین پودر سفیده تخم مرغ مصرف می کنند، عبارت اند از:

   • سفیده تخمه مرغ منبع پروتئین کم چرب است.

   پودر سفیده تخم مرغ ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ گرم – پروتئین آلبومین سرشار از پروتئین است که برای عضله سازی ضروری است. از آنجایی که چربی آن نیز کم است، تنها با خوردن سفیده تخمه مرغ، می توانید پروتئین کافی را بدون تاثیر بر ترکیب بدن خود دریافت کنید.

   برای داشتن اندامی لاغر که بیشتر بدنسازان به دنبال آن هستند، باید به ازای هر ۱ گرم چربی، ۵ گرم پروتئین مصرف کنیم. این محصول اطمینان حاصل می کند که چربی مورد نیاز برای هورمون های سالم را دریافت کرده و همچنین پروتئین کافی را برای به حداکثر رساندن عضله سازی دریافت می کنید.

   دو عدد تخم مرغ حاوی ۱۱ گرم پروتئین و ۹ گرم چربی است. این نسبت ۵ به ۴ (۵ گرم پروتئین به ۴ گرم چربی) است که بسیار با محدوده توصیه شده فاصله دارد. از طرف دیگر سفیده تخمه مرغ فقط پروتئین است و بنابراین در محدوده مورد نظر قرار دارد.

   آلبومین پودر سفیده تخم مرغ

   • سفیده تخمه مرغ یک غذای کم کالری و با حجم بالا است.

   یک فنجان کامل سفیده تخمه مرغ که حجم آن هنگام پختن افزایش می ‌یابد، تنها ۱۲۷ کالری دارد و آن را انتخابی عالی برای بدنسازان می ‌کند تا از نظر جسمی احساس سیری بیشتری داشته باشند.

   بهترین راه برای به حداقل رساندن گرسنگی این است که غذاهایی را انتخاب کنید که حجم بالایی دارند؛ اما کالری کمی دارند تا به شما کمک کنند از نظر جسمی احساس سیری بیشتری داشته باشید.

   سفیده تخمه مرغ برای حجم بسیار کم کالری است، یک فنجان تنها ۱۲۷ کالری دارد.

   در مقایسه، دو تخمه مرغ کامل تقریبا کالری یکسانی دارند؛ اما از نظر فیزیکی بسیار کوچک تر هستند. علاوه بر این، سفیده تخم مرغ هنگام پختن پف می‌کند و حجم آن افزایش می‌یابد و به شما کمک می‌کند از نظر جسمی احساس سیری بیشتری کنید و راحت ‌تر به رژیم غذایی خود پایبند باشید.

  بهترین زمان برای مصرف پودر آلبومین سفیده تخم مرغ

  پودر سفیده تخم مرغ ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ گرم – پروتئین آلبومین  به صورت مکمل باید به همراه شیر یا آب پنیر نوشیده شود. به باور متخصصان برای دریافت نتایج مطلوب از خواص پودر سفیده تخم مرغ بهتر است آن را صبح‌ها و بلافاصله بعد از بیدار شدن یا همراه با وعده غذایی یا میان وعده غذایی مصرف کنید.

  همچنین به ورزشکاران توصیه می‌شود که این مکمل را قبل از تمرینات بنوشند تا اسید‌ آمینه ضروری برای عملکرد عضلات آن‌ها فراهم شود. پودر سفیده را می‌توان در هر ساعتی از روز مصرف نمود و نتیجه مطلوبی را بدست آورد ولی بهترین زمان مصرف بعد از تمرین برای سنتز و ترمیم بهتر پروتئین‌ها می‌باشد. سایر پودرها و مکمل‌هایی نظیر پودر پروتئین سویا، پودر پروتئین آب پنیر، پودر عصاره مالت، پودر شیر خشک، پودر جوانه گندم، پودر جوانه جو، پودر کاکائو، پودر نشاسته ذرت را نیز می‌توان همراه با این ماده استفاده نمود.

  بهترین زمان برای مصرف پودر آلبومین سفیده تخم مرغ

  بهترین زمان برای مصرف پودر آلبومین سفیده تخم مرغ

  سفیده تخمه مرغ یا تخمه مرغ؟

  سفیده تخمه مرغ نسبتا بی طعم است، به این معنی که می توان از آن در دستور العمل های شیرین یا خوش طعم استفاده کرد، این می تواند به بدنسازان کمک کند مصرف پروتئین خود را افزایش دهند و در عین حال تنوع را به رژیم غذایی خود اضافه کنند.

  در حالی که بسیاری از مردم از سفیده تخم مرغ برای تهیه املت خوش طعم استفاده می کنند، می توان از آن در دستور العمل های شیرینی مانند پنکیک پروتئینی یا اضافه کردن به بلغور جو دوسر نیز استفاده کرد. این می تواند یک راه عالی برای بدنسازان برای ارضای هوس های شیرین باشد و در عین حال اطمینان حاصل شود که پروتئین کافی دریافت می کنند.

  این می تواند به ویژه برای بدنسازانی مفید باشد که در حال کاهش وزن هستند، زیرا سایر خوراکی های شیرین دارای کالری بالا و پروتئین کم هستند. این می تواند منجر به فراتر رفتن از برنامه مصرف کالری روزانه شما بدون رسیدن به هدف پروتئین شما شود، چیزی که برای ترکیب بدن مطلوب نیست.

  خرید پودر سفیده تخم مرغ آلبومین

  کلیه محصولات پودر سفیده تخم مرغ ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ گرم – پروتئین آلبومین فروشگاه اینترنتی استوت اصل و فاقد هرگونه مواد افزودنی است.

  پودر پروتئین پگاه - مشخصات ، قیمت و خرید محصول  پروتئین وی مکمل ترکیبی آلبومیلک | پودر سفیده تخمه مرغ + کازِئین
  0 پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *