امروزه افراد زیادی در اینستاگرام حساب کاربری (User account) دارند. برخی افراد می توانند پول در بیاورند و برخی از افراد برای سرگرمی از آن استفاده می کنند.

بر این اساس اینستاگرام تصمیم گرفت تا انواع مختلفی از حساب های کاربری را برای اهداف مختلف ایجاد کند.

با ما همراه باشید تا در مورد این نوع اکانت های اینستاگرام و نحوه ایجاد آن ها بیشتر صحبت کنیم.

حساب کاربری به چه معناست؟

یک حساب کاربری در نتیجه ثبت نام در یک شبکه اجتماعی، رایانه و غیره ایجاد می شود که تنظیمات و اطلاعات شخصی را ذخیره می کند.

هر شخصی که با حساب کاربری خود وارد صفحه شخصی خود می شود حق دارد کلیه عملیات لازم برای ویرایش یا انتشار جدید را انجام دهد.

ساخت یک حساب کاربری اینستاگرام

شما می توانید به روش های مختلف برای اینستاگرام یک حساب کاربری ایجاد کنید.

روش های زیر به شما کمک می کند تا به این سوال که چگونه یک اکانت اینستاگرام بسازید(Creating an account and username)، پاسخ دهید.

برای ایجاد ابتدا یک حساب کاربری اینستاگرام با یک ایمیل:

 • اپلیکیشن اینستاگرام را دانلود کنید سپس در صفحه اول باز شده روی گزینه Sign Up کلیک کنید.
 • در پنجره بعدی که باز می شود ابتدا باید نام کاربری و رمز عبور را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد گزینه “Add a new phone and email” را انتخاب کرده و در پنجره باز شده تب “Email” را انتخاب کرده و پس از وارد کردن آدرس ایمیل، گزینه next را کلیک کنید.
 • سپس کدی از اینستاگرام به ایمیل شما ارسال می شود که می توانید آن را برای ایجاد حساب کاربری وارد کنید.

پس از ساخت اکانت، باید به دنبال استخدام ادمین اینستاگرام دورکاری برای مدیریت پیج خود باشید. آژانس طراحی جاسینا متشکل از بهترین ها در حوزه ادمین اینستاگرام می تواند بهترین خدمات مدیریت پیج را برای شما فراهم کند.

انواع اکانت اینستاگرام

در حال حاضر دو نوع حساب کاربری در اینستاگرام وجود دارد: 

 • حساب کاربری شخصی
 • حساب کاربری تجاری

اکانت شخصی

در اکانت شخصی، افراد به دنبال کسب درآمد در اینستاگرام نیستند، هدف آنها ارتباط با مردم و تفریح ​​است.

بسیاری از افراد ترجیح می دهند حساب شخصی خود را قفل کنند تا همه نتوانند وارد حساب خود شوند و فقط افرادی که به آنها اجازه می دهند بتوانند پیام ها و استوری های آنها را ببینند.

اکانت بیزینس

یک حساب بیزینس برای درآمدزایی و ایجاد کسب و کار و معرفی برندها به افراد دیگر ایجاد می شود.

حساب تجاری به بسیاری از افراد این امکان را می دهد تا با برند و تجارت دیگران آشنا شوند، مستقیماً با صاحبان آنها ارتباط برقرار کنند و در صورت ارائه شماره تماس با آنها تماس بگیرند.

برای مدیریت یک اکانت تجاری و افزایش فروش نیاز به استخدام ادمین اینستاگرام دورکاری دارید. آژانس طراحی جاسینا متشکل از بهترین ها در این حوزه می تواند بهترین خدمات مدیریت پیج را برای شما فراهم کند.

نحوه حذف اکانت

برای حذف اکانت کاربری خود از طریق وبسایت اینستاگرام ابتدا وارد وبسایت اینستاگرام شوید، سپس در قسمت پروفایل گزینه ویرایش پروفایل را انتخاب کنید.

در پایین صفحه گزینه ای به نام “Temporarily Deactivate my account” را مشاهده می کنید که با کلیک بر روی آن صفحه ای باز می شود که در آن باید دلیل غیرفعال کردن اکانت را بنویسید و سپس رمز صفحه را در قسمت پایین وارد کنید.

گزینه موقتا غیرفعال کردن حساب را انتخاب کنید.

حذف از طریق اپلیکیشن

برای حذف حساب کاربری اینستاگرام از طریق خود برنامه اینستاگرام، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به تنظیمات بروید و روی Help و سپس Help Center کلیک کنید.
 • مدیریت حساب را انتخاب کنید، سپس حساب خود را حذف کنید.
 • “چگونه حساب کاربری خود را حذف کنم” و سپس صفحه “حذف حساب کاربری” را انتخاب کنید.
 • سپس نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و دلیل حذف اکانت خود را می نویسید.
 • با کلیک بر روی کادر قرمز رنگ اکانت شما حذف می شود.

مدیریت حساب کاربری

مدیریت حساب کاربری اینستاگرام یک فرآیند مداوم است که شامل ایجاد و اشتراک گذاری محتوا، تعامل با مخاطبان و نظارت بر عملکرد حساب است.

در اینجا چند نکته کلیدی برای مدیریت پیج اینستاگرام از آژانس طراحی جاسینا آورده شده است:

 • مخاطب هدف خود را بشناسید. قبل از اینکه بتوانید حساب کاربری خود را به درستی مدیریت کنید، باید بدانید که مخاطب هدف شما چه کسانی هستند و به دنبال چه چیزی هستند. تحقیقات بازار انجام دهید و اطلاعات زیادی در مورد مخاطب هدف خود جمع آوری کنید.
 • یک استراتژی محتوا ایجاد کنید. محتوای کلید جذب و حفظ کاربران در اینستاگرام است. مطمئن شوید که محتوای شما با کیفیت بالا، مرتبط با مخاطب هدف شما و جذاب است.
 • با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. یکی از بهترین راه ها برای مدیریت حساب کاربری اینستاگرام، ارتباط با مخاطبان خود است. با آنها تعامل داشته باشید، نظرات خود را ارسال کنید و به آنها پاسخ دهید.
 • عملکرد حساب خود را نظارت کنید. اینستاگرام ابزارهای مختلفی را برای نظارت بر عملکرد حساب شما ارائه می دهد. از این ابزارها برای شناسایی نقاط قوت و ضعف حساب خود و بهبود استراتژی خود استفاده کنید.

استراتژی های مهم

در اینجا چند استراتژی خاص برای مدیریت حساب کاربری اینستاگرام آورده شده است:

 • با برنامه ریزی منظم محتوا، به طور منظم پست بگذارید. این به مخاطبان شما نشان می دهد که شما فعال هستید و محتوای جدیدی برای ارائه دارید.
 • از هشتگ ها استفاده کنید تا محتوای خود را به مخاطبان جدیدی برسانید. از هشتگ های مرتبط با صنعت، محصولات یا خدمات خود استفاده کنید.
 • از تبلیغات اینستاگرام برای دسترسی به مخاطبان جدید و افزایش مشارکت استفاده کنید.

با استفاده از استراتژی های صحیح، می توانید حساب کاربری اینستاگرام خود را مدیریت کنید و از این شبکه اجتماعی برای رشد کسب و کار یا برند خود استفاده کنید.

نکات مهم در مدیریت پیج اینستاگرام

در اینجا چند نکته اضافی از طرف ادمین اینستاگرام در آژانس طراحی جاسینا برای مدیریت پیج اینستاگرام آورده شده است:

 • از تصاویر و فیلم های با کیفیت بالا استفاده کنید. این به محتوای شما کمک می کند تا برجسته شود و توجه مخاطبان را جلب کند.
 • محتوای خود را به طور منظم به روز کنید. این به مخاطبان شما نشان می دهد که شما فعال هستید و همیشه چیز جدیدی برای ارائه دارید.
 • از نظرات و سوالات مخاطبان خود استقبال کنید. این به شما کمک می کند تا ارتباط برقرار کنید و تعامل بیشتری با مخاطبان خود داشته باشید.
 • از قوانین و مقررات اینستاگرام پیروی کنید. اینستاگرام قوانین و مقررات خاصی دارد که باید آنها را رعایت کنید.

با پیروی از این نکات، می توانید حساب کاربری اینستاگرام خود را به یک منبع ارزشمند برای مخاطبان خود تبدیل کنید.