شکل

شکل طراحی

شکل چیست؟ انواع و اجزاء و تعریف کاملی از آنها

شکل : ( shape ) در واقع یکی از آنچه نظریه پردازان هنر و تیم جاسینا آن را هفت عنصر هنر نامیده اند,ساختارهایی است که هنرمندان برای خلق تصاویر روی بوم و در ذهن ما از آن ها استفاده می کنند.در مطالعه هنر، دیس یا شکل فضای بسته است، یک شکل دو بعدی محدود که دارای طول و عرض است.مرزهای آن با عناصر دیگر هنر، مانند خطوط، معانی، رنگ ها و بافت ها مشخص می شود. و با افزودن ارزش می توانید شکل را به توهم پسر عموی سه بعدی خود تبدیل کنید.به عنوان یک هنرمند یا فردی که هنر را قدردانی می کند، مهم است که درک خوبی از نحوه استفاده از شکل ها داشته باشید.شکل یا دیس از طریق محصور شدن محیطی ویا لکهٔ رنگ به وجود می‌آید.شکل ها همه جا هستند و همه اشیا تشکیل می شوند.هنگام طراحی یا نقاشی، شکل این تصویر را به صورت شکل دو بعدی ایجاد کنید. می‌توانید برای برجسته‌تر شدن و ایجاد سایه و همچنین طراحی شکل سه‌بعدی‌تر به نظر رسیدن به آن ارزش بیافزایید.با این حال، تا زمانی که مانند مجسمه سازی شکل نداشته باشد، شکل در واقع سه بعدی نمی شود. این به این دلیل است که شکل با بعد سوم تعیین می شود: ارتفاع به طول و عرض اضافه می شود.هنر طراحی انتزاعی بارزترین نمونه استفاده از شکل است: اما عنصر بسیار مهم شکل، هم طراحی ارگانیک و هم طراحی هندسی، برای آثار طراحی هنری است.همچنین در طراحی لوگو جاسینا زیر مجموعه بخش طراحی گرافیک از اشکال هندسی به فراوانی استفاده می شود.

انواع شکلها

هندسی

ارقام طراحی شکل هندسی آنهایی هستند که در ریاضیات تعریف می شوند و نام مشترکی دارند.آنها میدان ها یا مرزهای واضحی دارند و هنرمندان اغلب از ابزارهایی مانند قطار و تیرک استفاده می کنند تا شکل ها را از نظر ریاضی دقیق کنند.اشکال این گروه شامل شکل طراحی دایره، شکل طراحی مربع، شکل مستطیل، شکل مثلث، شکل چندضلعی و … می باشد.بوم ها معمولاً مستطیل شکل هستند و به طور ضمنی لبه ها و مرزهای روشن یک نقاشی یا عکس را مشخص می کنند.هنرمندانی مانند Reva Urban به طور هدفمند با استفاده از بوم های مستطیل شکل حرکت می کنند یا آثاری را که فراتر از کادر یا سه بعدی هستند اضافه می کنند، غشاها و پیشانی ها را اضافه می کنند و ابعاد مستطیل را محصور می کنند، اما همچنان به اشتباهات اشاره می کنند.هنر طراحی هندسی انتزاعی:مانند ترکیب پیت ماندریان دوم در قرمز، آبی و زرد (۱۹۳۰) و تئو ون آسبربرگ (XI) (1918)، جنبش دیتلند را در هلند پایه گذاری کرد.سارا موریس آمریکایی اریکسون (۲۰۰۱) و هنرمند خیابانی مایا هاوک نمونه های جدیدی از نقاشی ها و طراحی ها از جمله اشکال هندسی هستند.

دایره

شکل‌های گرد سمبل زنانگی هم هستن و به دلیل ارتباطی که زنانگی با زایمان داره، تداعی کننده‌ی زندگی و حضور در اجتماع جدید هم هستن.

از طرفی به دلیل زاویه دار نبودن دایره و اشکال منحنی، حس نرم و ملایم بودن هم به انسان منتقل می‌کنن.

پس بطور خلاصه معانی و حس هایی که شکل دایره منتقل می‌کنه و عبارتند از:

 • کمال
 • سادگی
 • آرامش
 • عروج انسان
 • حرکت و پویایی
 • ابدیت و تداوم
 • زنانگی
 • زندگی
 • ملایمت
 • جادو و رمز و راز

مربع

در هندسه، مربع یک چندضلعی منتظم در یک صفحه دو بعدی با چهار ضلع مساوی و هر چهار زاویه برابر ۹۰ درجه است.خصوصیات یک مستطیل تا حدودی شبیه مربع است
اما تفاوت آنها در این است که در مستطیل فقط اضلاع مقابل با هم برابرند و اضلاع مجاور از نظر اندازه برابر نیستند.بنابراین، مستطیل را تنها در صورتی مربع می نامند که طول هر چهار ضلع آن برابر باشد.تصویر بالا طراحی مربعی با اضلاع مساوی و هر زاویه ۹۰ درجه را نشان می دهد.مانند یک مستطیل، لوزی (چهارضلعی محدب با اضلاع مساوی) اگر زاویه قائمه داشته باشد را می توان مربع در نظر گرفت.به همین ترتیب متوازی الاضلاع با دو ضلع مجاور مساوی و یک زاویه قائمه مربع است.

پس شکل مربع نشان دهنده‌ی ویژگی‌های زیر است:

 • مادیت
 • سکون
 • سختی
 • منطق
 • قدرت
 • ساختار
 • تعادل

مستطیل

مستطیل یک چهار ضلعی مسطح است که دارای دو جفت ضلع است و هر چهار زاویه داخلی قائمه هستند (۹۰ درجه).شکل زیر یک مستطیل را نشان می دهد.بنابراین، شکلی را مستطیل می نامیم که دارای ویژگی های زیر باشد:چهار طرف دارد.تمام زوایای داخلی آن باید برابر با ۹۰⁰ باشد.طول اضلاع مخالف با یکدیگر برابر است.نکته: مربع نوعی مستطیل است و مستطیل خود نوع خاصی از متوازی الاضلاع است.

اما مهمترین حس‌هایی که از مستطیل دریافت میشه، احساس امنیت و نظم است و بطور کلی، مستطیل القا کننده‌ی حس‌های زیر است:

 • اطمینان
 • امنیت
 • قدرت
 • نظم
 • شجاعت

مثلث

شکل مثلث یک شکل طراحی هندسی است که اهمیت ویژه‌ای دارد, زیرا چند ضلعی‌های دیگر (با هر تعداد ضلع ۴، ۵، ۶ یا n ضلع) را می‌توان به مثلث‌ها تجزیه کرد.بنابراین، درک خواص اساسی مثلث ها امکان مطالعه عمیق چند ضلعی های بزرگ را نیز فراهم می کند.جالب اینجاست که مثلث تنها شکل طراحی چند ضلعی است که با توجه به طول اضلاع آن، یک مثلث منحصر به فرد می سازد.به همین دلیل، با توجه به برخی اطلاعات در مورد مثلث (مانند طول برخی ضلع ها و برخی زوایا)می توان اطلاعات اضافی را در مورد مثلث ها تعیین کرد.

اما اگر روی قاعده قرار گیرد، نمایش دهنده‌ی توازن، استواری و تفکر است. علاوه بر این، نوک مثلث بیانگر حرکت به سمت بالا و تمایل به موفقیت و پیروزی است.

بنابراین، شکل مثلث می‌تونه نشانگر ویژگی‌های زیر باشه:

 • تفکر
 • جنگجویی
 • پیروزی
 • استواری و توازن
 • اضطراب
 • هیجان
 • ریسک
 • جهت دهی (منحرف کننده حواس به سمت خاص)

لوزی

ویژگی های طراحی لوزی بر اساس تصویر زیر به شرح زیر است.تمام اضلاع (S) دارای طول مساوی هستند.اضلاع مقابل موازی و زوایای مقابل برابرند. (زیرا این شکل اساساً متوازی الاضلاع است.)ارتفاع لوزی طول یک خط عمود بر هر یک از دو ضلع مقابل است.دو قطر از یک لوزی (p و q) بر یکدیگر عمود هستند.

  پست

ذوزنقه

شکل ذوزنقه یک شکل طراحی هندسی دو بعدی است.این شکل هندسی دارای ۴ ضلع است که تنها دو ضلع آن موازی هستند.بنابراین، برای تعریف ساده ذوزنقه، می‌توان چیزی شبیه به این گفت:ذوزنقه چهار ضلعی است که فقط دو ضلع آن موازی با یکدیگر هستند.لغت نامه های مختلف ذوزنقه را یک شکل هندسی معرفی کرده اند و به عبارت دیگر ذوزنقه از دو بخش زو و زنکه تشکیل شده است.«ذو» به معنای صاحب و مالک و  زَنق به معنای انحراف است.پس معنی لغوی ذوزنقه انحراف داشتن است و طبق آنچه در لغت نامه ده هدی آمده است , این کلمه سابقه تاریخی دارد و دلیل آن این است که در این شکل هندسی فقط دو ضلع موازی و دو ضلع دیگر منحرف است.

متوازی الاضلاع

شکل متوازی الاضلاع همانطور که از نامش پیداست، طراحی چهارضلعی است که اضلاع مقابل آن موازی هستند.اضلاع و زوایای مقابل در متوازی الاضلاع با هم برابرند.شکل زیر متوازی الاضلاع را نشان می دهد که فلش های کناره ها نشان دهنده موازی بودن اضلاع مقابل است.در طراحی متوازی الاضلاع، اضلاع مقابل با هم برابرند.عکس آن نیز در این مورد صادق است; اگر اضلاع مقابل یک طراحی چهار ضلعی برابر با دو باشد، متوازی الاضلاع است.در متوازی الاضلاع، زوایای مقابل برابر هستند و عکس آن نیز در این مورد صادق است; اگر زوایای مقابل در یک چهارضلعی با یکدیگر برابر باشند، متوازی الاضلاع است.

ارگانیک

در حالی که اشکال هندسی به خوبی مشخص هستند، اشکال بیومورفیک یا ارگانیک کاملاً برعکس هستند.یک خط نیم دایره منحنی بکشید و آن را در جایی که شروع کردید اعمال کنید و شکلی ارگانیک یا آزاد مانند آمیب بگیرید.شکل های ارگانیک کار هنرمندان است. آنها نه نامی دارند، نه چشم انداز خاصی، نه معیاری دارند و نه ابزاری برای ایجاد آنها.آنها اغلب در طبیعت یافت می شوند، در حالی که اشکال ارگانیک می توانند به شکل ابر یا به شکل یک برگ شفاف باشند.شکل های ارگانیک اغلب توسط عکاسان استفاده می شود,مانند ادوارد وستون در تصویر بسیار حساس خود از Pepper No. 30 (1930); و هنرمندان و طراحان مانند :جورجیا اوکیف در جمجمه های گاو: قرمز، سفید و آبی (۱۹۳۱). هنرمندان انتزاعی ارگانیک – واسیلی کاندینسکی، ژان آرپ و ژان میرو.

جدول انواع شکل 

انواع شکل حسی که شکل القا می‌کنه
دایره ابدیت، کمال، پویایی، آرامش
مربع مادیت، سکون، قدرت، منطق
مستطیل امنیت، نظم، شجاعت، قدرت
مثلث تفکر، جنگجویی، استواری، هیجان
شش ضلعی اجتماع ، آفرینش، توازن
الماس وضوح ، دانش، کیفیت
کُره شکوه، جلال، جهت دار نبودن
شکل مارپیچ خلاقیت، رشد و زندگی، هوش

همون طور که در جدول بالا می‌بینین، اشکال منحنی طور (دایره، کره و…) بیشتر روی احساسات اثر دارن و اشکال زاویه دار روی منطق.

انواع خط حسی که خط القا می‌کنه
خطوط افقی سکون، آرامش، استراحت
خطوط عمودی قوی، محکم و استوار، تحریک به کار
خطوط مایل یا مورب جنبش، هیجان، سرزندگی
خطوط منحنی آرامش، لطافت، ملایمت، دوست داشتن
خطوط شکسته خشونت، نظم زیاد از حد، عدم آرامش

انواع بیشتر اشکال

منظم

اشکال منظم، اشکال هندسی با طول ضلع مساوی و زوایای مساوی هستند. برخی از اشکال معمولی رایج عبارتند از:
شکل مثلث:  چند ضلعی با سه ضلع و سه زاویه داخلی. چندین نوع مثلث وجود دارد:
مثلث متساوی الاضلاع:  همه اضلاع و زوایا با هم برابرند.
شکل مثلث متساوی الساقین:  دو ضلع و دو زاویه با هم برابرند.
مثلث Scalene:  همه اضلاع و زوایا متفاوت هستند.
شکل مربع:  چند ضلعی طراحی چهار وجهی که طول همه اضلاع آن برابر است و تمام زوایای آن ۹۰ درجه است.
شکل پنج ضلعی:  چند طراحی ضلعی پنج ضلعی که همه اضلاع و زوایا برابر است.
شش ضلعی:  یک طراحی چند ضلعی شش ضلعی که همه اضلاع و زوایا برابر است.

نامنظم

اشکال نامنظم به اشکال هندسی گفته می شود که طول ضلع یا زاویه برابر ندارند. برخی از اشکال نامنظم رایج عبارتند از:
مستطیل:  یک چند ضلعی چهار ضلعی با طول اضلاع مقابل هم و تمام زوایای آن ۹۰ درجه است.
متوازی الاضلاع:  چند ضلعی طراحی چهار ضلعی با اضلاع مقابل هم موازی و از نظر طول مساوی. زوایای مقابل برابر هستند.
لوزی:  یک چندضلعی چهار وجهی که طول همه اضلاع آن برابر است، اما زوایای آن لزوماً ۹۰ درجه نیست.
شکل بیضی:  یک بیضی یا یک دایره کشیده با دو کانون متفاوت.
انواع دیگر اشکال نامنظم عبارتند از چند ضلعی با طول ضلع و زوایای مختلف، مانند هفت ضلعی ، هشت ضلعی ، و غیر ضلعی.
علاوه بر اشکال طراحی دو بعدی که در بالا ذکر شد، اشکال سه بعدی نیز وجود دارد که از آنها به عنوان جامدات هندسی یاد می شود. برخی از نمونه های رایج جامدات هندسی عبارتند از:کره:  یک شکل جامد کاملا گرد، که در آن تمام نقاط روی سطح از مرکز فاصله دارند.
شکل مکعب:  شکلی جامد با شش وجه مربع مساوی و تمام زوایا ۹۰ درجه.
شکل سیلندر:  شکلی جامد با دو پایه مدور موازی و متجانس که توسط یک سطح جانبی منحنی به هم متصل شده اند.
درک انواع مختلف طراحی اشکال ضروری است زیرا نه تنها به شناسایی آنها کمک می کند، بلکه در تعیین ویژگی های آنها، حل مسائل ریاضی و درک مفاهیم مختلف مرتبط با هندسه نیز کمک می کند.

شکلهای واقعی

اشکال را می توان در بسیاری از شکل های واقعی مشاهده کرد. برخی از این اشیاء عبارتند از:
شکل کتاب : یک کتاب معمولاً به شکل مستطیل است که از چندین صفحه به هم چسبیده تشکیل شده است. صفحات داخل کتاب نیز مستطیل شکل هستند و ستون فقرات اغلب دارای طراحی صاف است و شبیه یک بخش خط عمودی است.
شکل توپ : توپ‌ها مانند توپ‌هایی که در ورزش‌هایی مانند بسکتبال یا فوتبال استفاده می‌شوند، کروی شکل هستند. این شکل یک جسم سه بعدی با سطح منحنی و بدون لبه یا رئوس است.
شکل کره زمین : کره نمونه ای از یک جسم کروی است که نشان دهنده زمین است. این برای اهداف جغرافیایی و آموزشی استفاده می شود و نمایش دقیقی از سطح سیاره ما ارائه می دهد.
شکل تاس : تاس معمولا در بسیاری از بازی ها و فعالیت ها استفاده می شود. آنها معمولاً مکعب هایی با شش وجه هستند که هر وجه دارای تعداد متفاوتی از نقاط است که نشان دهنده اعداد یک تا شش است.
شکل ماه : زمانی که ماه در زمان‌های معینی از زمین مشاهده می‌شود، اغلب به شکل هلالی در نظر گرفته می‌شود. این شکل هلالی به دلیل موقعیت ماه، زمین و خورشید به وجود می آید.
شکل پیکان : فلش شکل هندسی است که از یک پاره خط مستقیم تشکیل شده که یک مثلث به یک سر آن متصل است. فلش ها اغلب برای نشان دادن جهت، حرکت یا ارتباط بین اجسام استفاده می شوند.
شکل ستاره : ستاره چند ضلعی با چندین نقطه، اغلب پنج یا بیشتر است. ستارگان اشکال هندسی رایجی در زندگی روزمره ما هستند که نمایانگر جنبه های مختلف فرهنگ مانند مذهب، نمادگرایی و دکوراسیون هستند.

  ادوبی فتوشاپ

دیدن شکل در اجسام

در اولین مراحل طراحی، هنرمندان اغلب موضوعات خود را به اشکال هندسی تقسیم می کنند. هدف از این کار این است که به آنها مبنایی بدهد که بر اساس آن شی بزرگتر را با جزئیات بیشتر و با نسبت صحیح ایجاد کنند. به عنوان مثال، هنگام کشیدن پرتره یک گرگ، یک هنرمند ممکن است با اشکال هندسی اولیه شروع کند تا گوش، پوزه، چشم و سر حیوان را مشخص کند. این ساختار اساسی را تشکیل می دهد که او از آن اثر هنری نهایی را خلق خواهد کرد. مرد ویترویی لئوناردو داوینچی (۱۴۹۰) از اشکال هندسی طراحی دایره ها و مربع ها برای تعریف و اظهار نظر در مورد آناتومی یک مرد استفاده کرد.

شکل در طراحی

شکل در طراحی یک عنصر مهم است که می تواند برای ایجاد احساسات و خلق فضاهای بصری استفاده شود. طراحان می توانند از اشکال مختلف برای ایجاد تعادل، ریتمیک و حرکت در طرح های خود استفاده کنند.

انواع مختلفی از اشکال وجود دارد که می توان در طراحی استفاده کرد، از جمله:

 • دایره ها: دایره ها شکلی نرم و طراحی منحنی هستند که حس آرامش و وحدت ایجاد می کنند. آنها اغلب در طراحی برای ایجاد احساس ظرافت و زنانگی استفاده می شوند.
 • مربع ها: مربع ها شکلی محکم و طراحی مربع هستند که حس قدرت و ثبات ایجاد می کنند. آنها اغلب در طراحی برای ایجاد احساس نظم و سازماندهی استفاده می شوند.
 • مستطیل ها: مستطیل ها شکلی کشیده هستند که می توانند حس ثبات یا حرکت ایجاد کنند. آنها اغلب در طراحی برای ایجاد احساس رسمیت یا حرفه ای استفاده می شوند.
 • مثلث ها: مثلث ها شکلی تیز و زاویه دار هستند که حس حرکت یا تنش ایجاد می کنند. آنها اغلب در طراحی برای ایجاد احساس هیجان یا هیجان استفاده می شوند.
 • شش ضلعی ها: شش ضلعی ها شکلی منظم و هندسی هستند که حس تعادل و انسجام ایجاد می کنند. آنها اغلب در طراحی برای ایجاد احساس آرامش یا هماهنگی استفاده می شوند.

طراحان می توانند از اشکال مختلف برای ایجاد فضاهای بصری متفاوت استفاده کنند. به عنوان مثال، آنها می توانند از اشکال دایره ای برای ایجاد احساس آرامش و وحدت استفاده کنند، یا از اشکال مربعی برای ایجاد احساس قدرت و ثبات استفاده کنند. آنها همچنین می توانند از ترکیبی از اشکال مختلف برای طراحی طرح های پیچیده تر و جالب تر استفاده کنند.

شکل یک عنصر قدرتمند در طراحی است که می تواند برای ایجاد احساسات و خلق فضاهای بصری استفاده شود. طراحان با درک نحوه استفاده از اشکال مختلف، می توانند طرح هایی ایجاد کنند که هم زیبا و هم موثر باشند.

سوالات متداول

چه چیزی آنها را به وجود می آورد؟

یک شکل برای اولین بار زمانی که خط روشن است ایجاد می شود:خط خط مرزی را تشکیل می دهد و شکل شکلی است که مرز در آن محدود طراحی شده است.
خط و شکل دو عنصر در هنر هستند که تقریباً همیشه با هم استفاده می شوند.به عنوان مثال، از سه خط برای ایجاد یک طراحی مثلث استفاده می شود و چهار خط می تواند یک مربع ایجاد کند.
شکل‌ ها را نیز هنرمند می‌تواند شناسایی کند و از ارزش‌ها، رنگ‌ها یا بافت‌ها برای تشخیص آنها استفاده کند.برای دستیابی به این هدف، شکل ها ممکن است حاوی یک خط باشند یا نباشند:برای مثال، شکل های کلاژ شکل با لبه های مواد اضافه شده تعریف می شوند.شکل ها همیشه با دو بعد محدود می شوند:طول و عرض.همچنین در هنر از دو نوع قالب استفاده می شود: طراحی هندسی و طراحی ارگانیک.

فرم داخل شکلها را چگونه می توانید ببینید؟

در مراحل اولیه طراحی شکل ، هنرمندان اغلب اشیاء خود را در اشکال هندسی غوطه ور می کنند.این باید به آنها مبنایی برای ایجاد اجسام بزرگتر با جزئیات بیشتر و در نسبت های مناسب بدهد.به عنوان مثال:با کشیدن یک گرگ، یک هنرمند می تواند با اشکال هندسی اولیه شروع کند تا گوش، بینی، چشم و سر یک حیوان را شناسایی کند.این ساختار اساسی را تشکیل می دهد که او در نهایت از آن یک اثر هنری طراحی خواهد کرد.لئوناردو داوینچی (۱۴۹۰) از اشکال هندسی دایره و مربع برای تعیین آناتومی انسان استفاده می کند.

طراحی اشکال محیط مثبت و منفی چگونه است؟

طراحی اشکال محیط مثبت و منفی چگونه است؟

شکل همچنین می تواند با عناصر فضایی برای ایجاد فضاهای مثبت و منفی کار کند.فضا یکی دیگر از عناصر هفت گانه است و در برخی از هنرهای انتزاعی شکل ها را تعریف می کند.به عنوان مثال، اگر یک جعبه قهوه سیاه روی کاغذ سفید بکشید، رنگ سیاه فضای مثبت شماست.فضای سفید منفی اطراف آن و بین دسته و فنجان به تعیین شکل اصلی فنجان کمک می کند.فضاهای منفی و مثبت توسط M. S. Escher در نمونه هایی مانند  آسمان و آب ۱  (۱۹۳۸) استفاده می شود,که در آن تصاویر تیره یک گوزن در حال پرواز به سمت ماهی تیره از طریق مراحل تدریجی روشن تر و سپس تاریک تر شنا می کنند.هنرمند و تصویرگر مالزیایی تانگ یو هونگ از فضای منفی برای تفسیر سیاسی در منظر شهری استفاده می کند.در حالی که هنرمندان خالکوبی مدرن و باستانی از فضاهای مثبت و منفی با ترکیبی از جوهر و گوشت بدون خالکوبی استفاده می کنند.

  بازاریابی

انواع شکل های مدل ناخن تابستانی ,شیک,ساده,مشکی,سفید,قرمز,جدید,فرنچ

انواع مدل ناخن تابستانی

در اینجا چند مدل ناخن تابستانی محبوب آورده شده است:

رنگ ها:

ناخن با رنگ های روشن

رنگ های روشن و شاد:رنگ های روشن و شاد مانند صورتی، آبی، زرد و سبز برای فصل تابستان عالی هستند.

ناخن با رنگ های نئون

رنگ های نئون:رنگ های نئون مانند صورتی نئون، آبی نئون و سبز نئون انتخابی جسورانه و سرگرم کننده برای تابستان هستند.

ناخن با رنگ های پاستلی

رنگ های پاستلی:رنگ های پاستلی مانند صورتی پاستلی، آبی پاستلی و سبز پاستلی ظاهری لطیف و زنانه به ناخن های شما می دهند.

ناخن با رنگ های فلزی

رنگ های فلزی:رنگ های فلزی مانند طلایی، نقره ای و رزگلد برای ظاهری شیک و مجلل عالی هستند.

طرح ها:

ناخن با طرح گل

گل ها:گل ها همیشه انتخابی محبوب برای طراحی ناخن تابستانی هستند.

ناخن با طرح میوه

میوه ها:میوه ها مانند هندوانه، آناناس و لیمو طرح های سرگرم کننده و شاد برای تابستان هستند.

ناخن با طرح حیوان

حیوانات:حیواناتی مانند پروانه، زنبور عسل و لاک پشت طرح های زیبا و ظریف برای تابستان هستند.

ناخن با طرح راه راه

راه راه:طرح های راه راه یک انتخاب کلاسیک و شیک برای تابستان هستند.

ناخن با طرح نقطه

نقاط:طرح های نقطه دار یک انتخاب سرگرم کننده و بازیگوش برای تابستان هستند.

ناخن با طرح فرنچ

فرانسوی:مانیکور فرنچ کلاسیک همیشه شیک و مناسب برای تابستان است.

شکل ها:

ناخن با شکل مربع

مربع:ناخن های مربع شکل یک انتخاب کلاسیک و شیک هستند.

ناخن با شکل گرد

گرد:ناخن های گرد ظاهری نرم و زنانه به شما می دهند.

ناخن با شکل بیضی

بیضی:ناخن های بیضی شکل بلند و ظریف به نظر می رسند.

ناخن با شکل بادامی

بادامی:ناخن های بادامی شکل بلند و باریک هستند و ظاهری ظریف و زنانه به شما می دهند.

ناخن با شکل تابوت

تابوت:ناخن های تابوت شکل بلند و نوک تیز هستند و ظاهری جسورانه و شیک به شما می دهند.

انواع مختلف

۲ دسته اصلی وجود دارد که اشکال با آنها متمایز می شوند:
شکل طراحی دو بعدی
شکل طراحی سه بعدی

انواع دو بعدی  چیست؟

شکل دوبعدی که به صورت دو بعدی نیز نوشته می‌شود، شکلی است که طول و عرض دارد اما عمق ندارد. نمونه هایی از اشکال دو بعدی دایره، مربع، مستطیل و مثلث هستند.

اشکال هندسی سه بعدی چیست؟

در هندسه شکل طراحی سه بعدی به شکل جامدی گفته می شود که دارای سه بعد طول، عرض و ارتفاع است. ما معمولاً آن را به صورت اشکال سه بعدی می نویسیم. به عنوان مثال، استوانه، کره، مکعب.

کاربرد اشکال هندسی چیست؟

اشکال به روشی جالب حواس بینایی ما را تازه می کنند. آنها یک حس منطقی از هر کار را در زندگی روزمره ما ایجاد کرده و ایجاد می کنند. اجسام اطراف ما نیاز به شکل مشخصی برای تشخیص و حفظ تعادل در طبیعت دارند.

یک نوع دوبعدی چند بعد دارد؟

در یک شکل دو بعدی فقط دو بعد وجود دارد که طول و عرض است.

مطالبی دیگر سایت

چند نوع مکمل پروتئین وی وجود دارد؟

پروتئین ایزوله شیر پگاه (پروتئین MPI) 

فواید مصرف پودر پروتئین پگاه برای ورزشکاران

پودر پروتئین پگاه ( MPC Pegah) 

فواید ناشناخته‌ی کره‌ی بادام زمینی برای سلامتی

پروتئین وی

پودر پروتئین‌ پگاه چیست و با استفاده از چه روش‌هایی تولید می‌شود؟

پودر پروتئین شیر پگاه

کره بادام زمینی با گینر + فواید آن برای بدنسازی

شکلات پروتئین بار 

کره بادام زمینی با وی + فواید کره بادام زمینی

سه چرخه کودک لوپ کار کویر چیست loopcar-prp | پلاسماکار یا پلازما کار

مکمل ورزشی و تناسب اندام و بدنسازی

محصولات پودر پروتئین و مکمل های بدنسازی پگاه

مکمل سوپر ویت گینر اولترا پاور پگاه – ۲۵۰۰ گرم

قیمت و خرید پودر گلوتامین اولترا پاور پگاه -۳۰۰ گرم

قیمت و خرید پودر کراتین اولترا پاور پگاه- ۳۰۰ گرم

خرید مس گینر ۷۰۳۰ افزایش وزن ۱ تا ۲۰ کیلوگرم

پودر کربو پروتئین مکمل ( گینر ) نارین وزن ۱ تا ۴/۴ کیلوگرم

پروتئین وی مکمل ترکیبی آلبومیلک | پودر سفیده تخمه مرغ + کازِئین

پودر پروتئین وی آلبومین نارین – ۲۴۰۰ گرمی – شکلاتی

پودر آلبومین پروتئین سفیده تخم مرغ طعم دار | وزن ۱ کیلوگرم

پروتئین وی اولترا پاور پگاه (شکلاتی – موز – وانیلی )

پروتئین وی اولترا پاور پگاه کنسانتره WPI | وزن : ۱۰۰۰ گرم

پروتئین وی بانوان اولترا پاور پگاه ۱۰۰۰ گرم طعم شکلاتی

پودر پروتئین وی هیلمار کنسانتره

پودر پروگینر ۵۰ ۵۰

پودر سفیده تخم مرغ ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ گرم – پروتئین آلبومین

خرید پودر سفیده تخم مرغ برای بدنسازی – ۵۰۰ گرمی

خرید پودر پروتئین سویا ایزوله وزن های ۱ تا ۲۰ کیلوگرمی

شیر خشک پگاه بدون چربی (اسکیم) وزن ۱ تا ۲۵ کیلوگرم

مونو هیدرات فودکم | مکمل کراتین

پروتئین WPC پگاه ۸۰ ٪ ( ۱۰۰ درصد وی ) | وی خراسان

پودر پروتئین وی wpc صد درصد پگاه خراسان وزن ۱۰کیلویی

پودر پروتئین پگاه MPC

پودر پروتئین شیر تغلیظ شده | خرید و قیمت mpc پگاه

پروتئین شیر ایزوله ام پی آی (۸۶ درصد) | خرید MPI پگاه

پودر پروتئین وی ایزوله هیلمار ۹۰ درصد | خرید مکمل Hilmar

فروشگاه استوت

نقاشی چیست؟

محصول 

حساب کاربری چیست؟تعریف کلی آن

کاربر کیست؟ – مفهوم عمومی کاربر

بازاریابی 

مدیریت  با نقش ها و وظایفی که یک مدیر دارد آشنا شوید.

کسب و کار  آشنایی با انواع مدل های کسب و کار

معنی هشتگ

تولید محتوا و چگونه تولید محتوا کنیم؟

استوری

پست 

فتوشاپ +کاربرد های بی نظیر فتوشاپ را بشناسید

فرمت عکس + انواع فرمت تصویر و زمان استفاده از آنها

نرم افزار ایندیزاین 

آیکون

برند Brand ( تعریف برند و تشریح اجزای اصلی برند )

نرم افزار ایلوستریتور +کاربردها، معایب و مزایا

نقاشی دیجیتال – ابزار نقاشی دیجیتال + نرم افزار

روش های ایده پردازی: تعریف + تکنیک های موثر

شکل انواع و اجزاء و تعریف کاملی از آنها

Target Market یا بازار هدف (+ راه‌های شناسایی)

نرم افزار کورل دراو