کراتین اولترا پاور پگاه

کراتین پگاه محصولی با کیفیت از شرکت پگاه است که حاوی ویتامین سی است. مواد اولیه این محصول وارداتی و هستند و تحت برند پگاه تولید میشود. کراتین اولترا پاور پگاه دارای سیب سلامت و نشان استاندارد است و میتوانید با خیال راحت آن را مصرف کنید.

فواید استفاده از کراتین پگاه

  • سرشار از کراتین مونوهیدرات
  • حاوی ویتامین

کراتین پگاه چطور کار می‌کند؟

در تمرینات پرفشار، وظیفه‌ی اصلی کراتین افزایش ذخایر فسفوکراتین در عضله است. این ذخیره‌ی اضافی، برای تولیدِ ATP بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد که برای بلند کردن وزنه‌های سنگین ضروری است.

کراتین به چند طریق باعث افزایش رشد عضلات می‌شود:

۱. باعث افزایش میزان وزنه زدن می‌شود

وقتی بتوانید در هر جلسه از تمرین بیشتر وزنه‌ بزنید، در درازمدت این موضوع سبب افزایش رشد عضلات خواهد شد.

۲. باعث تحریک سلول‌ها می‌شود

مکمل کراتین سبب می‌شود تا سلول پیام‌های مناسبی را جهت بازسازی و رشد عضله‌ی جدید به عضلات بدهد.

۳. سبب افزایش هورمون‌های عضله‌ساز می‌شود

مطالعات نشان می‌دهند که مصرف کراتین سبب افزایش ترشح هورمون (IGF-۱) می‌شود.

۴. سبب افزایش آب‌رسانی به سلول می‌شود

کراتین پگاه سبب افزایش احتباس آب در سلول‌های عضلانی می‌شود. افزایش حجم سلول روی رشد عضلات تأثیر می‌گذارد.

۵. سبب کاهش تخریب پروتئین می‌شود

با کاهش تخریب پروتئین شاهد افزایش حجم عضلانی خواهید بود.

۶. سبب کاهش سطح میستاتین می‌شود

افزایش سطح پروتئین میستاتین سبب کند شدن فرایند رشد عضلات خواهد شد. کراتین سطح این پروتئین را پایین می‌آورد.

افزایش سطح کراتین سبب افزایش ذخایر فسفوکراتین در مغز می‌شود که به بهبود سلامتی مغز و محافظت از سیستم عصبی بدن منجر خواهد شد.

نحوه مصرف و زمان مصرف پیشنهادی کراتین پگاه

دوره بار گیری پنج روز اول روزی ۲ تا ۴ پیمانه در چهار وعده در روز همراه با آب یا آب میوه میل کنید
دوره نگه داری ۱ تا ۲ پیمانه در روز نیم ساعت قبل تمرین و بعد تمرین همراه با آب یا آب میوه میل کنید .

بسیاری از علاقه مندان به تناسب اندام که روی رشد عضلانی تمرکز کرده اند، اگر قبلا کراتین اولترا پاور پگاه را مصرف نکرده باشند، مطمئنا نام آن را شنیده اند. اگر آن را مصرف و به خوبی آن را تحمل کرده اید، احتمالا هنوز بخشی از تغذیه قبل از تمرینات شما است. در واقع کراتین بهترین مکمل ورزشی است که برای تقویت عملکرد ورزشی از طرف متخصصان تایید شده است.

همانطور که مشخص است، کراتین اولترا پاور پگاه علاوه بر اینکه به بدنسازان در تقویت بدن و عضله سازی کمک می کند، دارای فواید مختلف دیگری نیز می باشد. نشان داده شده است که ریکاوری پس از ورزش را بهبود می بخشد، از آسیب جلوگیری کرده و به تنظیم حرارت و توانبخشی کمک می کند. همچنین می تواند به بهبود ضربه مغزی کمک کند و محافظت عصبی نخاع را فراهم سازد.

به گفته انجمن بین المللی تغذیه ورزشی استفاده از این ماده غذایی علاوه بر مزایای بسیاری که دارد، بی خطر است . بررسی سال ۲۰۱۷ در زمینه مکمل کراتین نشان دهنده موفقیت هایی در زمینه «بیماری های تخریب کننده عصبی، دیابت، آرتروز، فیبرومیالژیا، افزایش سن، ایسکمی مغز و قلب، افسردگی نوجوانان و بارداری» است.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه ادامه مطلب را بخوانید. اگر به هر دلیلی قبلا تصور می کردید که مصرف این مکمل ممکن است تأثیر منفی بیشتری داشته باشد تا مثبت، شواهد زیادی که در دسترس هستند خلاف این را نشان می‌دهند.

کراتین اوبترا پاور پگاه ۳۰۰گرمی

کراتین اوبترا پاور پگاه ۳۰۰گرمی

کراتین چیست؟

کراتین به عنوان یک ترکیب اسید آمینه غیر پروتئینی که منحصرا در حیوانات مهره ‌دار یافت می ‌شود و در تشکیل و بازیافت آدنوزین تری فسفات (ATP) در سلول ‌های ماهیچه ‌ای و همچنین به میزان کمتری، بیضه ‌ها، قلب و بافت مغز عمل می‌ کند.

پودر پروتئین پگاه - مشخصات ، قیمت و خرید محصول  حساب کاربری چیست؟تعریف کلی آن

این ماده در بدن توسط کبد تولید می شود، اما پس از آزاد شدن، ۹۵٪ در بافت ماهیچه های اسکلتی ذخیره می گردد. درصد زیادی (حدود ۶۵٪) از کل کراتین به شکل فسفوکراتین (PCr) است و می تواند به شدت باعث تولید انرژی شود. بقیه به شکل کراتین آزاد (Cr) است که توسط آنزیم کراتین کیناز به PCr  تبدیل می شود.

پس از تبدیل به PCr، تولید ATP از طریق سنتاز ATP امکان پذیر است. ATP محرک اکثر فرآیندهای سلولی، از جمله انقباض عضلانی، تکانه های عصبی و سنتز شیمیایی است. ما می توانیم روزانه تا ۲۵۰ گرم ATP تولید کنیم و در کمال تعجب، بدن وزن خود را در ATP روزانه از طریق فرآیندهای کراتین بازیافت می کند. در حالی که ATP را می توان از طریق چندین مسیر سنتز کرد، کراتین برای تولید ATP به منظور سوختن انفجارهای کوتاه انرژی مورد نیاز است.

وقتی صحبت از ورزش می شود، هر چه ATP بیشتری برای استفاده در دسترس داشته باشیم، انرژی بیشتری برای انجام تمرینات خود خواهیم داشت. بنابراین، هر چه کروم بیشتری در سلول‌ های خود داشته باشیم، ATP بیشتری می ‌توان برای تمرین ‌های کوتاه و با شدت بالا مانند وزنه ‌برداری یا دوی سرعت تولید کرد.

برای یک انسان با وزن متوسط ​​۷۰ کیلوگرم مقدار کل کراتین (PCr + Cr) موجود در عضله به طور متوسط ​​حدود ۱۲۰ میلی مول بر کیلوگرم توده عضلانی خشک است.

گزارش شده است که گیاهخواران ذخایر طبیعی کمتری دارند (۹۰ تا ۱۱۰ میلی مول بر کیلوگرم عضله خشک) و ممکن است برای عملکرد طبیعی بیشتر از مکمل کراتین سود ببرند. علاوه بر این، ورزشکارانی که توده عضلانی بالایی دارند و درگیر فعالیت شدید منظم هستند، احتمال بیشتری دارد که ذخایر خود را تخلیه کنند و از مصرف مکمل بین ۵ تا ۱۰ گرم در روز صرفا برای حفظ سطوح طبیعی سود می برند.

به طور خلاصه باید گفت که میانگینی وجود دارد که در آن بدن سطوح کراتین را بدون مکمل اندازه گیری می کند.

در واقع برای تأثیرگذاری بر عملکرد ورزشی از طریق افزایش تولید و ذخیره ATP که انرژی بیشتری را برای تمرینات شدید در دسترس قرار می دهد، به نظر می رسد مکمل کراتین یک استراتژی معقول باشد.

مکمل کراتین چیست؟

قیمت و خرید پودر کراتین اولترا پاور پگاه- ۳۰۰ گرم برای افرادی که می‌خواهند عملکرد ورزشی خود را بهبود بخشند، مفید است و قدرت ماهیچه‌ها را افزایش می‌دهد. نتیجه صدها مطالعه علمی نشان می‌دهد که کراتین، توده عضلانی، قدرت و عملکرد ورزشی را افزایش می‌دهد. همچنین تحقیقات نشان داده‌اند که در میان مکمل‌های ورزشی، کراتین یکی از ایمن‌ترین و بی‌خطرترین مکمل‌ها است که معمولا عارضه جانبی خاصی را هم ایجاد نخواهد کرد.

پودر پروتئین پگاه - مشخصات ، قیمت و خرید محصول  نرم افزار کورل دراو چیست و چه کاربردهایی دارد؟

علاوه بر همه اینها مکمل کراتین در کاهش قند خون و بهبود عملکرد مغز نیز می‌تواند تاثیر داشته باشد. مکمل کراتین را به راحتی می‌توانید از مراکز معتبری مثل داروخانه‌ها تهیه کنید. تنها ورزشکاران حرفه‌ای نیستند که می‎‌توانند از مزایای مکمل کراتین بهره بگیرند. حتی تازه‌کاران نیز می‌توانند از مکمل کراتین استفاده کنند تا قدرت عضلانی آنها افزایش یافته و مدت زمان تمرینات خود را نیز زیادتر کنند.

اثرات مصرف مکمل کراتین چیست؟

قیمت و خرید پودر کراتین اولترا پاور پگاه- ۳۰۰ گرم ، توانایی بدن برای تولید انرژی را به سرعت افزایش می دهد. کراتین به طور طبیعی در بدن ما وجود دارد و به تولید انرژی در عضلات کمک می کند و به همین دلیل است که برخی افراد، کراتین را به عنوان مکمل استفاده می کنند تا بتوانند عملکردشان را در باشگاه تقویت کنند.
تحقیقات زیادی درمورد قابلیت کراتین برای بهبود قدرت عضله انجام شده است. با این حال تحلیل این تحقیقات نشان می دهد که کراتین، قدرت بالاتنه و پایین تنه را در جوانان و بزرگسالان بهبود می دهد. کراتین، عملکرد ورزشکاران را در قایق رانی، فوتبال و پرش ارتفاع بهبود می دهد.
اگرچه برخی تحقیقات به اثربخشی و کارایی کراتین برای تمرینات انفجاری و با شدت بالا مثل دوی سرعت اشاره کردند اما نتایج این تحقیقات، ترکیبی و متنوع بوده است.

کراتین اوبترا پاور پگاه ۳۰۰گرمی

کراتین اوبترا پاور پگاه ۳۰۰گرمی

اثرات مصرف کراتین بر بدن به دو دسته کلی تقسیم می‌شود:

۱- اثرات کوتاه مدت قیمت و خرید پودر کراتین اولترا پاور پگاه- ۳۰۰ گرم

برخی از اثرات مکمل کراتین در کوتاه مدت نمایان می‌شود. شما به محض اینکه مصرف مکمل کراتین را آغاز می‌کنید، شاهد بهبود عملکرد ورزشی و افزایش قدرت عضلات خود خواهید بود. همچنین تحقیقات نشان داده است که مکمل کراتین، رشد عضلات را بهبود می‌بخشد. تاثیر مکمل کراتین در عضله سازی را نمی‌توان کتمان کرد. اگر بخواهیم اثرات کوتاه مدت مصرف کراتین را برشمریم، به موارد زیر باید اشاره شود:

  • افزایش قدرت و عملکرد ورزشی: کراتین به عضلات کمک می‌کند تا انرژی بیشتری تولید کنند و در نتیجه عملکرد ورزشی را بهبود می‌بخشد. این امر به ویژه در تمرینات شدید و انفجاری، مانند وزنه برداری و دوی سرعت، مفید است.
  • افزایش حجم عضلات: کراتین به افزایش حجم عضلات کمک می‌کند. این امر به دلیل احتباس آب در سلول‌های عضلانی است که اتفاق می‌افتد.

 

۲- اثرات بلند مدت قیمت و خرید پودر کراتین اولترا پاور پگاه- ۳۰۰ گرم

اما اثرات بلند مدت مصرف کراتین بدنسازی چیست؟ تمام اثرات کوتاه مدت مصرف کراتین در بلند مدت هم دیده می‌شود. با خوردن این مکمل هنگام ورزش شما احساس خستگی کمتری خواهید داشت، زمان استراحت مابین حرکات انفجاری برای شما کاهش خواهد یافت و می‌توانید مدت زمانی را که مثلا با وزنه برداری به عضله فشار می‌آورید، افزایش دهید. به زمانی که عضله تحت تنش قرار دارد، TUT می‌گویند. این مدت زمان هم با مصرف کراتین بدنسازی می‌تواند بیشتر شود. اثرات بلند مدت مصرف مکمل کراتین را اینگونه می‌توانیم بازگو کنیم:

  • افزایش رشد عضلات: کراتین می‌تواند به افزایش رشد عضلات کمک کند. این امر به دلیل افزایش سنتز پروتئین در عضلات است.
  • بهبود سلامت ناخن: کراتین ممکن است به بهبود سلامت ناخن کمک کند و احتمال شکسته شدن آنها را کاهش دهد. این امر به دلیل افزایش استحکام ناخن‌ها است.
پودر پروتئین پگاه - مشخصات ، قیمت و خرید محصول  مونو هیدرات فودکم | مکمل کراتین

مکمل کراتین چیست؟

بهترین کراتین بدنسازی را مربی بدنسازی بر اساس تجربه خود و شرایط شما از لحاظ فیزیکی می‌تواند به شما پیشنهاد دهد. هم‌اکنون مکمل کراتین در برندهای مختلف و در فرم‌های متفاوت در بازار موجود است و بدون داشتن اطلاعات کافی، انتخاب بین آنها کمی دشوار به نظر می‌رسد. از آنجایی که متاسفانه تقلب در مکمل‌های بدنسازی به وفور دیده می‌‎شود، بهتر است حتما بهترین کراتین بدنسازی را از داروخانه‌ها تهیه نمایید. در میان همه انواع کراتین، به نظر می‎‌رسد که کراتین ترکیبی و کراتین مونوهیدرات در زمره بهترین‌ها قرار می‌گیرند. در ادامه در مورد هر یک از آنها توضیحات لازم را ارائه خواهیم کرد:

  • کراتین ترکیبی: افرادی که برای انجام تمرینات ورزشی خود علاوه بر کراتین نیاز به محرک دارند تا باکیفیت‌تر به تمرینات خود بپردازند و انرژی خود را به اوج برسانند، می‌توانند از کراتین ترکیبی بهره بگیرند. کراتین اپکس که در آن از ویتامین C نیز استفاده شده است، یکی از بهترین کراتین‌های ترکیبی موجود در داروخانه به شمار می‌آید.
  • کراتین مونوهیدرات: برای افرادی که از قبل سابقه مصرف کراتین را دارند و رژیم غذایی سالمی را برای بدنسازی خود دنبال می‌کنند، خرید کراتین مونوهیدرات را پیشنهاد می‌دهیم. این مکمل، ممکن است برای برخی از افراد هضمش سخت باشد و در دستگاه گوارشی مشکلاتی را پدید آورد. در این صورت بهتر است از مکمل کراتین میکرونایزد شده استفاده شود تا دستگاه گوارش با اختلال مواجه نشود. اگر معده حساس دارید حتما به این مورد توجه داشته باشید. یکی از بهترین مکمل‌های کراتین مونوهیدرات میکرونایزد شده، پودر کراتین بلید اسپرت است.

آیا کراتین اوبترا پاور پگاه ۳۰۰گرمی واقعا موثر است؟

برای اینکه ذخایر کراتین به آستانه برسد، ذخایر عضلانی باید اشباع شوند. یک فاز بارگذاری برای مشاهده تغییرات سریع و قابل اندازه گیری در فروشگاه ها مورد مطالعه قرار گرفته است.

مکمل ۲۰ تا ۳۰ گرم کراتین در روز تا یک هفته به عنوان مرحله بارگیری برای اشباع ذخایر عضلانی شناخته می شود. پس از آن، بیشتر افراد می توانند روزانه ۳ تا ۵ گرم برای حفظ این ذخایر مصرف کنند، اگر چه برخی از ورزشکاران اگر شدیدتر و مکررتر کار کنند و توده عضلانی بالاتر از حد متوسط ​​داشته باشند، ممکن است به ۵ تا ۱۰ گرم نیاز داشته باشند. علاوه بر این، گزارش شده است که کراتین در صورت مصرف با کربوهیدرات یا کربوهیدرات + پروتئین، میزان احتباس عضلانی بیشتری دارد.

کراتین اوبترا پاور پگاه ۳۰۰گرمی

کراتین اوبترا پاور پگاه ۳۰۰گرمی

کراتین پگاه برای چه کسانی مناسب است؟

اگر شما می‌خواهید عملکرد ورزشی خود را بهبود بخشید، کراتین برایتان یک مکمل مناسب است. با مصرف مکمل کراتین، حجم و قدرت عضلات افزایش پیدا می‌کند. خرید مکمل کراتین به ویژه به افرادی توصیه می‌شود که ورزش‌های استقامتی انجام می‌دهند و نیاز دارند که به مدت طولانی همچنان قدرت ماهیچه‌های خود را حفظ نمایند.

با این حال و با همه مزایایی که پودر کراتین دارد، این مکمل برای همه افراد مناسب نیست. به عنوان مثال اشخاصی که بیماری‌های کبد و کلیه دارند یا داروی خاصی مصرف می‌کنند ممکن است مجاز به مصرف مکمل کراتین نباشند. در این زمینه باید با پزشک مشورت شود.

سایر مزایای کراتین پگاه

  1. ریکاوری و توان بخشی

  2. پیشگیری از آسیب

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *