لوگوی تلگرام

لوگوی تلگرام

تلگرام

تلگرام یک برنامه پیام رسان است که در سال ۲۰۱۳ توسعه یافته است. آژانس طراحی جاسینا می گوید: تلگرام یکی از امن ترین ها محسوب می شود و امکان ارسال نه تنها پیامک، بلکه فایل های رسانه ای مختلف را نیز فراهم می کند. تلگرام بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد.تلگرام (به انگلیسیTelegram) یک سرویس پیام‌رسان متن‌باز چندسکویی مبتنی بر رایانش ابری است.

معنا و تاریخ

آژانس طراحی جاسینا در این مقاله می گوید :تلگرام توسط پاول دوروف، شخصی که پشت پلتفرم VKontakte، رسانه اجتماعی اصلی روسیه قرار داشت، ایجاد شد. پیام رسان آنلاین Durov بیشتر شبیه به یک نسخه آزمایشی شروع بکار کرد ، اما در سال ۲۰۱۴ زمانی که سرورهای WhatsApp یک بار کار نکردند، بسیار محبوب شد. آن شب این برنامه توسط بیش از ۵ میلیون نفر در سراسر جهان دانلود شد.
امروزه تلگرام یکی از محبوب ترین پیام رسان های آنلاین است. در حال حاضر توسط چند صد میلیون نفر در سراسر جهان استفاده می شود. هدف اصلی آن تفاوت چندانی با برنامه های دیگر از این نوع ندارد – ارسال متن، صدا، پیام های ویدئویی و همچنین فایل ها. اما ویژگی های منحصر به فردی نیز وجود دارد که این اپلیکیشن را در لیست رقبای خود برجسته می کند.
اول اینکه تلگرام سرورهای زیادی در سرتاسر دنیا دارد که به آن امکان دستیابی به سرعت و امنیت بالا را می دهد. این به تلگرام سریع ترین ارسال پیام را در مقایسه با سایر رقبا می دهد. همچنین پلتفرم دارای حفاظت قابل اعتمادی در برابر انواع حملات است.
تلگرام محدودیتی در اندازه چت ها و فایل های ارسالی ندارد. می توانید هر تعداد فایلی که می خواهید تا ۱.۵ گیگابایت در یک پیام ارسال کنید. تلگرام امکان ایجاد چت گروهی را برای حداکثر ۳۰ هزار شرکت کننده و همچنین کانال های موضوعی مانند گروه ها در شبکه های اجتماعی فراهم می کند. به غیر از چت های عمومی، همچنین امکان ایجاد چت ها و گروه های مخفی را در تلگرام فراهم می کند.
اینها فقط ابتدایی ترین ویژگی های تلگرام هستند. در واقع، تعداد بیشتری وجود دارد. هر عمل و دکمه در برنامه معنادار است و هر کاری را انجام می دهد تا استفاده از برنامه تلگرام را آسان و راحت کند.

پودر پروتئین پگاه - مشخصات ، قیمت و خرید محصول  شکل چیست؟ انواع و اجزاء و تعریف کاملی از آنها

فونت و رنگ 

لوگو تلگرام فقط از یک لوگو طراحی گرافیکی و بدون هیچ گونه حروف تشکیل شده است. لوگو تلگرام در یک پالت رنگی زنده و تازه، بر اساس ترکیبی از آبی آسمانی و سفید تنظیم شده است. سایه روشن آبی در لوگو تلگرام به معنای سهولت و یکپارچگی است و رنگ سفید تلگرام را به عنوان یک اپلیکیشن قابل اعتماد و امن نشان می دهد.
آژانس طراحی جاسینا در اینباره می گوید,طرح رنگ آبی و سفید در طراحی لوگوی تلگرام اصلی همچنین نمادی از ارتباطات است و به نظر دوستانه و خوش‌آمد می‌آید، اگرچه در وهله اول بر ویژگی‌های حرفه‌ای پلتفرم تأکید می‌کند.

آرم و لوگوی تلگرام در سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴

لوگوی تلگرام در اولین سال تاسیس , به جای طراحی گرد مربع بود. با این حال، قبلاً یک پس‌زمینه آبی، البته بسیار تیره‌تر، و یک صفحه کاغذ سفید داشت. صفحه کاغذی با فرم زاویه ای مربع مطابقت داشت و گوشه های نوک تیز را نشان می داد. این لوگو یک نماد عالی برای یک برنامه ارتباطی به نام تلگرام بود.

سال های ۲۰۱۴تا ۲۰۱۹

لوگوی تلگرام در سال ۲۰۱۳ طراحی شد و هنوز هم توسط این پیام رسان معروف استفاده می شود. موشک کاغذی سفید که روی دایره آبی آسمانی جامد قرار گرفته بود با خطوط پررنگ صاف کشیده شده بود و به دلیل پالت رنگی تازه و زوایای صاف بسیار شیک و مینیمالیست و در عین حال دوستانه و خنک به نظر می رسید.

بدون زمینه

تلگرام

میتوان گفت تلگرام یک اپلیکیشن جوان است، اما لوگوی تلگرام در حال حاضر فوراً در سراسر جهان قابل تشخیص است. تازه، بی نظیر و با حال و هوای خاص است.
مفهوم هویت بصری برنامه بر اساس نماد تلگرام است، اما گاهی اوقات در صورت نیاز یک علامت کلمه اضافه می شود. فونت آن با حروف ساده و سنتی سان سریف با خطوط تمیز و مرتب و فاصله کافی بین حروف اجرا شده است.
لوگو تلگرام بدون پس زمینه متشکل از یک دایره جامد به رنگ آبی روشن با تصویر سفید یک موشک کاغذی در وسط آن است. این لوگو هدف برنامه را منعکس می کند – ارسال پیام و ارتباط افراد.
پالت رنگ آبی و سفید هویت بصری تلگرام را به عنوان یک شرکت قابل اعتماد و وفادار نشان می دهد و حس امنیت و ایمنی را برمی انگیزد. ترکیب رنگ روشن باعث می شود که لوگو سبک و تازه به نظر برسد.
لوگو تلگرام png نمایانگر روحیه جوان و آزادی است، همچنین خلاقیت و سهولت را نشان می دهد که از ویژگی های اصلی کاربران اپلیکیشن است.

پودر پروتئین پگاه - مشخصات ، قیمت و خرید محصول  تصویر وکتور (Vector) یا برداری چیست؟ و کاربرد آن

آیکون

طراحی تلگرام  را می توان روی نماد موجود در فروشگاه App و Android PlayMarket مشاهده کرد. همچنین علامت مشابهی برای اپلیکیشن ایکس آن استفاده شده است. نماد و لوگو تلگرام اصلی با به روز رسانی برنامه جدید تغییر کرده است.
هنوز هم هواپیمای کاغذی سفید طراحی شده روی پس‌زمینه آبی آسمانی تلگرام است، اگرچه خطوط عنصر سفید پررنگ‌تر و صاف‌تر شدند و کل تصویر را مطمئن‌تر و امروزی‌تر کردند.

آژانس طراحی جاسینا امیدوار است این مقاله برای شما مفید باشد.

برای دانلود فونت انگلیسی آنلاین و غیره همراه ما باشید